Nasz Żłobek

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Janusz Korczak

Witamy w pierwszym na terenie naszej Gminy – Gminnym Żłobku w Zdziechowie, który mieści się w budynku zespołu szkolno-przedszkolnego w Zdziechowie. Jesteśmy wyspecjalizowaną placówką opiekuńczo – wychowawczą gwarantującą profesjonalną opiekę dla 30 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych.

W celu zapewnienia jak najlepszego komfortu swoim podopiecznym dysponujemy wyposażeniem dostosowanym do wieku i wzrostu dzieci. Dzieci mają do dyspozycji przestronną bawialnię, jadalnię, sypialnię oraz łazienkę. Wokół placówki jest duży teren wraz z placem zabaw, z którego dzieci korzystają, kiedy tylko pogoda dopisuje.

Nasz zespół składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych opiekunek, które zapewniają maluchom troskliwą opiekę i pielęgnację oraz dbają o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.Każdego dnia dzieci uczestniczą w różnorodnych zabawach i zajęciach ruchowo-umuzykalniających, plastycznych, tematycznych i dydaktycznych. Zapraszamy do indywidualnych spotkań rodziców, którzy poszukują rozwiązań w obszarze opieki, wychowania, wspierania rozwoju lub  pielęgnacji dziecka.

Posiłki dla maluchów przygotowują  kucharki w oparciu o jadłospisy opracowane przez bardzo doświadczoną w tym zakresie intendentkę z zespołu szkolno-przedszkolnego w Zdziechowie oraz na bieżąco aktualizowane z uwzględnieniem obowiązujących norm i zaleceń żywieniowych. Żywienie najmłodszych zgodne jest z obowiązującymi normami. Nasz żłobek spełnia wszelkie wymagania norm europejskich i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.