Warunki lokalowe

Budynek oraz jego otoczenie projektowane były dla potrzeb żłobka. W związku z powyższym zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów. Wejście do budynku jest przystosowane do wózków dziecięcych, jak i dla niepełnosprawnych dzieci – szerokie, z łagodnym zjazdem dla wózków inwalidzkich.

Cały żłobek znajduje się na jednym poziomie, po wejściu, na lewo znajduje się wózkarnia, następnie dzieci przechodzą do dużej szatni. Z szatni korytarzem już prosto na główną salę zabaw połączoną z jadalnią i przylegającym doń zapleczem kuchennym. Dzieci z sali głównej mają dostęp do dwóch sypialni oraz dużej i bardzo kolorowej łazienki przystosowanej specjalnie dla maluszków.

Duży ogród żłobkowy to miejsce na aktywny wypoczynek. Znajduje się tu specjalna gumowa powierzchnia, dzięki której dzieci uczące się chodzić nie są narażone na uszkodzenia związane z upadkiem. Plac zabaw wyposażony jest w liczne domki, zjeżdżalnie huśtawki i inne „przyrządy” do zabawy, a tym samy rozwoju motoryki dużej u dzieci.